Čtyři vyhaslé životy na silnici I/35

KRAJ – Hned dvě smrtelné dopravní nehody řešili policisté minulý týden v Pardubickém kraji na silnici I/35 a to u obce Koclířov a na křižovatce s Džbánovem u Vysokého Mýta. 

První dopravní nehoda se stala krátce po desáté hodině dopoledne 14. dubna 2023 na silnici I/35 u obce Koclířov. Na místě došlo ke střetu dvou osobních vozidel.

V černém voze značky Audi cestovali tři mladí muži, kteří bohužel na místě zemřeli. Muž a žena z druhého vozidla značky BMW utrpěli vážná zranění, se kterými byli oba letecky transportováni do nemocnic.

Zda při nehodě nesehrál roli alkohol, ukáže až soudní pitva a rozbor krve druhého řidiče. V důsledku dopravní nehody byl hlavní tah na Moravu na několik hodin zcela uzavřen. Provoz byl odkláněn v obou směrech přes Svitavy a plně obnoven byl až okolo půl čtvrté hodiny.

Kriminalisté se touto tragickou událostí nadále zabývají a zjišťují bližší informace a okolnosti nehody.

Další nehoda se stala krátce po půl druhé opět na silnici I/35, tentokrát na křižovatce s Džbánovem u Vysokého Mýta.

Na místě došlo ke střetu nákladního vozidla s motocyklem. Podle prvotních informací řidič skútru nedal přednost nákladní soupravě, která jela po hlavní silnici. Motocyklista utrpěl zranění, kterým bohužel na místě podlehnul. U řidiče nákladního vozidla policisté provedli orientační dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Policisté na místě zjišťují bližší okolnosti.

Autor: por. Mgr. Iveta Kopecká – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR