Není možné za sdílenou koloběžku žádat nálezné

Praha / Pardubice – Vyjádření společnosti Bolt k provozu sdílených koloběžek v Pardubicích

„Platforma Bolt vždy usiluje o co nejužší a všestranně nejvýhodnější spolupráci se samosprávou měst, ve kterých provozujeme naše sdílené koloběžky. Například společně dohodneme vyhrazená stání, na kterých je naše stroje nutné parkovat, nebo také s městy sdílíme anonymizovaná data o provozu naší služby, která mohou využít ke zkvalitňování dopravní infrastruktury. Naše služba samozřejmě slouží obyvatelům města, a to jsou uživatelé koloběžek Bolt, kteří na situaci v pátém obvodě doplácejí nejvíce, vždyť v Pardubicích se našimi koloběžkami už svezla čtvrtina obyvatel.

Chceme proto vyvrátit některé nepravdivé informace, které v posledních dnech zazněly. Nenavýšili jsme počet koloběžek v Pardubicích převozem strojů z Hradce Králové, ani nenecháváme naše stroje stát týdny bez povšimnutí. Koloběžku, která se vybije nebo potřebuje jinou údržbu, odvezeme do našeho skladu zpravidla téhož dne. A také není možné za sdílenou koloběžku žádat nálezné jednoduše proto, že je majitel těchto strojů a služby známý a tedy nejsou ztraceny. 

Je přitom možné, že s nedostatkem parkovacích míst, jejichž počet se odvíjí od rozhodnutí jednotlivých městských obvodů, vzniká situace, kdy jsou parkovací místa přetížená. 

Naše stroje lze navíc odstavit jen na k tomu určených místech viditelných v aplikaci, mimo která aplikace ani nedovolí jízdu ukončit. Může se však stát, že jezdec stroj sice odloží na místě k tomu vyhrazeném, ale nešikovným způsobem i přesto, že aplikace Bolt uživatele poučuje o správném parkování. Před koncem jízdy je také nutné stroj vyfotit, takže pokud k nám dorazí stížnost na určitou koloběžku, dokážeme ji přiřadit ke konkrétnímu uživateli. Pokud koloběžku nevhodným způsobem zaparkoval opakovaně, můžeme jeho uživatelský účet zablokovat. Překážející koloběžku navíc může každý jednoduše nahlásit prostřednictvím formuláře na našem webu, na který se dostane i přes QR kód umístěný na boku stroje."

Autor: Sylva Sulaimanová
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: wsczech.cz