Podpora pro turistická informační centra se letos zvýšila

KRAJ – Pardubický kraj už od roku 2003 pravidelně finančně podporuje turistická informační centra (TIC) na území kraje. Také letos vyhlásil dotační program pro rok 2022 „Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji", který mohou provozovatelé TIC využít. Všechna TIC včetně kontaktů na ně najdete na www.vychodnicechy.info.

„V loňském roce krajské dotace do všech oblastí poklesly kvůli covidu, 32 turistickým informačním centrům jsme rozdělovali 1,2 milionu korun. Letos máme v krajském rozpočtu 1,47 milionu korun," informuje krajský radní pro cestovní ruch Alexandr Krejčíř a pokračuje: „Cílem dotačního programu je zajištění poskytování kvalitních služeb a informací souvisejících s cestovním ruchem v informačních centrech turistům a návštěvníkům Pardubického kraje a aktualizace databanky krajského turistického portálu www.vychodnicechy.info údaji z celého území kraje."

Převážná většina TIC na území Pk je členy profesního sdružení A.T.I.C. ČR a je i certifikovaná v rámci Jednotné klasifikace TIC ČR. Tyto kvalitativní ukazatele jsou zařazeny mezi hodnotící kritéria dotačního programu.

Pardubický kraj bude žádosti přijímat od 1. do 30. července 2022. Jednotlivé dotace mohou činit od 2 tisíc do 300 tisíc korun na příjemce.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj