„Nanukárna je výsledem životní změny," říká její majitelka, zakladatelka Kunětické zmrzky…

Pardubice/Kunětice – Zakladatelka oblíbené Kunětické zmrzky Monika Pavlisová se rozhodla pro zásadní životní změnu. 

„Dotkla se i byznysu. Muselo dojít k rozdělení rodinného podniku. V tu chvíli se člověk dostane na rozcestí. Najednou se rozhoduje, co dál, jestli pokračovat a rozvíjet to, co umí a čemu se 16 let věnoval. Nebo jestli vše opustit a zabývat se třeba něčím úplně jiným," konstatovala Monika Pavlisová, která své dilema vyřešila tak, že nyní otevírá Nanukárnu. A to třetí adventní neděli, tedy 12. prosince 2021, v 11:25 hodin, v pardubické Smilově ulici

Nanuk nemusí chutnat jenom v létě

„Pro někoho to možná znamená úlet, přicházet s takovým projektem v adventním čase. Myslím, že to vypovídá o mém přístupu k životu, že věci nejsou černobílé. Chci dokázat, že nanuk nemusí být jen sezonní, letní záležitostí, ale že může chutnat celoročně," nechala se slyšet majitelka Nanukárny.

Ta vznikala rok a půl. „A to v šílené covidové době. Hledala jsem vhodné prostory. Byla to složitější cesta, ale jsem ráda, že jsem zde. A to i přesto, že rozpočet na projekt se zdvojnásobil, materiály nebyly, čekalo se na spotřebiče. Vše bylo mnohem zdlouhavější a dražší, než kdyby člověk chtěl takový nápad zrealizovat třeba před třemi lety. Rozhodně toho však nelituji. Nebojím se riskovat a myslím, že umím intuitivně vycítit příležitost," svěřila se Monika Pavlisová, která v Nanukárně bude nabízet především unikátní, ručně vyráběné nanuky a originální zmrzlinové dezerty.

„Nanuky jsou hlavně pro ty, co mají rádi specifické křupnutí čokolády, která se začne pomalu rozpouštět v ústech do doby, než ucítíte samotný mražený krém. Zmrzlinové dezerty se uchovávají v o něco vyšší teplotě než nanuky, a proto působí na vaše chuťové smysly hladším, jemnějším dojmem. Pohladí vaše chuťové pohárky, i když je za okny mráz," popisovala majitelka Nanukárny, která má řemeslný ručně vyráběný nanuk celkem pětkrát v ruce, než docílí jeho finální podoby.

Těšit se můžete na tradiční i netradiční chutě

„Těšit se můžete na tradiční i neobvyklé chutě," uvedla Monika Pavlisová, podle níž inspirace přichází neustále. „Z nejrůznějších vzdělávacích akcí, veletrhů, ale i třeba jídel či drinků," doplnila majitelka Nanukárny. „Ta by měla být místem, kam si člověk přijde zamlsat, potkat se, posedět," podotkla Monika Pavlisová.„Zmrzlina, která dokáže navodit pohodu, klid a relax, se dá dobře skloubit s kávou, domácími limonádami, horkou čokoládou, ale také originálním domácím punčem, svařeným vínem, řemeslným pivem z minipivovaru Mordýř z Dolních Ředic, českým ciderem Magnetic Apple vyrobeným z čerstvých českých jablek a dalšími dobrotami, které jsme si pro vás nachystali," dodala majitelka Nanukárny.

Autor: Tomáš Dvořák