Strážníci pokračují v kontrolách cyklistů…

Pardubice – O sníženou viditelnost není v tomto období nouze, proto stále dohlížíme na to, abyste byli vidět. Kontrolujeme jak chodce, tak i cyklisty a rozdáváme reflexní prvky, pásky a také blikačky.

Při poslední kontrole vzali strážníci rovnou dvě mouchy jednou ranou a kromě osvětlení kontrolovali i dodržování zákazu vjezdu cyklistů. Během hodinové kontroly strážníci zastavili dva mladíky jedoucí na jedné koloběžce a ještě navíc v podchodu k nemocnici, kde je s ohledem na zvýšený pohyb chodců, vjezd cyklistů, tedy i jezdců na elektrokoloběžkách zakázaný.

Většina z 14 kontrolovaných cyklistů dodržela řádné svícení i v daném místě kolo vedli. Kromě zmíněných mladíků objevili strážníci nedostatek u dalších třech cyklistů a s nimi vše vyřešili domluvou. Těm nesvítícím dali na cestu blikačky, aby se mohli bezpečně dostat domů.

Kontrola cyklistů podchod Kyjevská u Nemocnice Pardubice
« z 4 »

Při hádce letěla koloběžka i vysavač

Trošku bouřlivější začátek adventu odstartoval v jednom z bytových domů v centru města. Na hádku, křik a rány upozornili sousedé, kterým se tohoto netradičního budíčku dostalo už před šestou ranní.

Hlídka na místě našla nejen spoušť, ale i rozhádanou dvojici mužů. Jejich výměna názorů byla natolik razantní, že vzduchem létaly nejen květináče, ale i koloběžka a dokonce i vysavač. Strážníci si oba muže vyslechli, situaci uklidnili a za vystoupení ohodnoceného jako přestupek proti občanskému soužití obdrželi oba pokutu. A aby byl obnoven pořádek nejen občanský, ale i ten domácí, tak se  oba pánové ještě pustili do úklidu jejich válečné zóny. 

15 minut a 3 krádeže

V neděli v podvečer měli strážníci napilno, zaměstnali je hned tři zlodějíčci. Dva se pohybovali po stejném obchodu. A oba si shodně vybrali kosmetiku.

Dvacetiletý mladík si do kapes nastrkal dekorativní kosmetiku, toaletní vodu a čistící pleťovou masku za více jak 800 korun. Osmnáctiletá slečna zkusila v kapse pronést paletku očních stínů. Oba byli zadrženi ostrahou obchodu a celou situaci přijeli dořešit strážníci.

Hlídka byla zapotřebí i v dalším supermarketu na druhé straně města. Devětadvacetiletý Polák zkusil bez placení pronést deku, nápoje a pivo. Při projednávání přestupku ale objevili strážníci další problém, a to zcela zničený řidičák, což byl jediný doklad, který u sebe cizinec měl. Tento muž nakonec skončil v rukou cizinecké policie, která si jej přijela vyzvednout.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice