Univerzita Pardubice rozsvítí opět vánoční Strom přání a naděje…

Pardubice – Svůj vánoční strom letos Univerzita Pardubice rozsvítí 1. prosince navečer bez tradiční dobročinné studentské kontaktní akce. Opět ho ale doplní vizuálně.  Až do Vánoc se budou na blízkou budovu vysokoškolských kolejí promítat jednotlivá přání studentů a zaměstnanců. Online verzi, kterou vysoká škola poprvé využila kvůli pandemii v loňském roce, nazvala Strom přání a naděje.

„Kontaktní akce pomáhají propojit naše studenty s univerzitou i jinak než během výuky. Přesto, že tuto akci nemůžeme kvůli pandemickým opatřením uspořádat, přejeme si, abychom se mohli co nejdříve opět všichni společně scházet. Nejen toto ale i další naše přání jsme se rozhodli sdílet s veřejností. Společnost je aktuálně nutné spojovat a období adventu a Vánoc jsou na to tou pravou dobou.  Třetí role univerzity spočívá i v odpovědnosti ukazovat cestu," říká prorektorka pro vnější vztahy Univerzity Pardubice Ing. Andrea Koblížková, Ph.D.

Podobu vzrostlého smrku ve svém kampusu u Auly Arnošta z Pardubic, mění Univerzita Pardubice každý rok. Jejím prostřednictvím zobrazuje vždy poselství uplynulého a nadcházejícího roku. Letos se na novém tématu podíleli žáci Základní umělecké školy Pardubice-Polabiny, kteří vyrobili ozdoby v podobě velkých perníčků v barvách univerzity. Ty odkazují na tradici, pospolitost, dobré vztahy mezi lidmi a věci, které nás spojují. Myšlenku doplní přání studentů a zaměstnanců.

Vánoční strom rozsvítí rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek. Akci bude univerzita živě přenášet na sociálních sítích od 17 hodin.

Přestože nouzový stav neumožňuje další plánovanou dobročinnou akci, studenti a zaměstnanci minulý týden už potřebným pomohli. Během tradiční akce Adventní věnce vyrobili bezmála 70 věnců a výtěžek z jejich prodeje, více než 22 tisíc korun, věnovali na Domácí hospicovou péči Oblastní charity Pardubice.

Autor: Mgr. Martina Macková – vedoucí Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice
Zdroj a foto: Univerzita Pardubice