Na Pernštýnské náměstí tento týden dorazí vánoční strom

Pardubice – Historické centrum se brzy zahalí do vánoční atmosféry. Služby města Pardubic už po městě rozmístily vánoční světýlka a ve čtvrtek 16. listopadu v dopoledních hodinách na Pernštýnské náměstí dopraví také vánoční strom. Ten bude letos dovezen z Jezbořic, ze zahrádkářské kolonie od manželů Kováčových. 

Pardubickým vánočním stromem se stejně jako loni letos stane smrk ztepilý vysoký zhruba 15 metrů. „Kvůli převozu však bude muset být tento velikán trochu zkrácen, navíc jej při transportu budou doprovázet zástupci jak státní, tak městské policie. Jako každý rok navíc bude potřeba zajistit podjezd stromu pod trolejovým vedením, takže budou při převozu přítomni i zástupci Dopravního podniku města Pardubic. Letošní cestu stromu na Pernštýnské náměstí ulicí Kostelní trochu komplikuje rekonstrukce ulice Jahnova, ale spolupracuje v tomto případě se zhotovitelskou firmou a stavební buňky, které se v této ulici nacházejí, budou pro tento den za pomoci jeřábu přemístěny," informuje Klára Sýkorová, mluvčí Služeb města Pardubic. 

Veřejnost navíc může určit, jak se bude letošní vánoční strom jmenovat, a to díky anketě, kterou spustilo Turistické informační centrum Pardubice ve spolupráci s organizátory vánočních trhů, agenturou Máša agency. Zájemci mohou svůj tip zaslat prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na odkazu pardubice.eu/anketa.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic