Úspěšný Petr Štěpánek v divadle ve spárech „oddané fanynky číslo 1" Zlaty Adamovské

Pardubice – Co všechno se může přihodit, když se úspěšný spisovatel dostane do spárů oddané fanynky? Ta jeho knihy s oblíbenou hlavní hrdinkou miluje takovou láskou, že je pro ni schopná i zabít…

Režisér Ondřej Sokol zvolil „komediální thriller"

S divadelní adaptací světového bestselleru mistra hororu Stephena Kinga Misery zavítalo do Východočeského divadla v Pardubicích pražské Studio DVA.

Režisér Ondřej Sokol pojal známý titul, který proslavilo i filmové zpracování pod názvem Misery nechce zemřít, originálně jako „komediální thriller". Lehce ubral na hororových prvcích příběhu a okamžiky napětí proložil drsným humorem. 

Skvělá Zlata Adamovská využila příležitost

Do hlavní role nevyzpytatelné fanynky Misery Annie Wilkesové obsadil populární herečku Zlatu Adamovskou. Pro ni jde o jedinečnou příležitost ukázat dvě polohy této svérázné figury. A obě zvládá skvěle. Jak tu komediální, v níž diváci sledují, jak moc lpí na osudu své nejoblíbenější postavy, kterou označuje jako nejlepší kamarádku a odmítá akceptovat, že nejde o skutečnou žijící bytost. Zlata Adamovská je přesvědčivá i v poloze šílené psychopatky, jejíž narušená psychika v kombinaci s nekontrolovatelnými záchvaty zuřivosti vzbuzuje strach i lítost. Publikum pak snadno uvěří, že Annie je pro milovanou Misery opravdu schopna udělat cokoliv…  

Společná chemie dobře funguje i na jevišti

V roli úspěšného spisovatele Paula Sheldona Zlatě Adamovské zdárně sekunduje její nynější životní partner, herec Petr Štěpánek. Jejich společná chemie dobře funguje i na jevišti. V drobné, ale důležité roli šerifa se představil Petr Pěknic.  

Za pozornost v této inscenaci stojí rovněž působivá scénaAdama Pitry, která velmi dobře využívá také divadelní točnu. Zdařilá je i práce se světly, efekty a hudbou. To vše pomáhá na jevišti vytvořit zajímavý divadelní kus, který vyprodané Východočeské divadlo ocenilo ovacemi vestoje.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: studiodva.cz