Opilý otec neměl zábrany, pil před synem i před strážníky

Pardubice – Jsou zkrátka situace, u kterých by děti být neměly. Jednoznačně mezi ně patří i ta, když se rodič silně opije a dítě pak zůstává na celou situaci samo. Na podnapilého ležícího muže upozornil strážníky oznamovatel. Rutinní výjezd ale nabral spád.

Na místě se ke strážníkům přihlásil chlapec, který řekl, že je to jeho táta a že neví, co s ním má dělat. Muž nebyl schopen pohybu. Ležel na zemi a před hlídkou neustále popíjel limonádu. Jak se ukázalo, byla naředěná alkoholem. Výsledek dechové zkoušky 3,16 tedy nikoho nepřekvapil. Strážníci se nejprve postarali o chlapce. S jeho pomocí se jim podařilo kontaktovat babičku, která přislíbila, že vnuka vyzvedne.

Vzhledem k delší dojezdové vzdálenosti z místa bydliště bylo nutné školákovi zajistit azyl. Po domluvě s pracovnicí sociálky bylo rozhodnuto, že klučina počká na babičku na služebně, kde mu strážníci zajistili maximální komfort a uvařili mu čaj. Druhá hlídka se ujala otce, kterého dopravila na záchytku. Po svém vystřízlivění vyfasoval účet za lékařskou péči a rovněž pokutu. Tím to ale nekončí. Bude mít co vysvětlovat rodině i na sociálce, která byla o celé události informována. 

Elekrokoloběžka + pozitivní dechová zkouška = problém

O víkendu hlídka zastavila muže, který si to frčel po ulici Jana Palacha. Protože jízda nebyla zrovna bez chybky a bezpečná, následovala výzva k zastavení a pak dechová zkouška s výsledkem 1,7 ‰. Jezdec šel domů po svých a jeho jízdou pod vlivem alkoholu se bude zabývat správní orgán. 

Připomínáme to sice často, ale pro jistotu ještě opakujeme. Nulová tolerance alkoholu platí jak pro řidiče motorových, tak i nemotorových vozidel, tedy i jízdních kol a elektrokoloběžek. Pokud tyto stroje ovládá opilý jezdec, může ohrozit nejen sebe, ale především další účastníky silničního provozu. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice