Na krajských školách se přes prázdniny neučí, ale investuje

KRAJ – Ačkoliv si děti i učitelé už přes dva týdny užívají prázdnin, střední školy v Pardubickém kraji se k letnímu spánku nechystají. Nastává totiž ideální čas na investice do rekonstrukcí či oprav budov a jejich majetku, nebo jejich plánování a zpracování projektových dokumentací. Všechny investiční akce schválili krajští radní na svém posledním jednání.

Nyní byly zahájeny například projekty modernizace domova mládeže při dopravní a technické škole Gustava Habrmana v České Třebové, stavební úpravy tělocvičny na gymnáziu a učilišti v Hlinsku nebo odstranění vlhkosti v interiéru gymnázia ve Svitavách. „Jedná se o stavební úpravy, které mají pro jednotlivé školy velký význam. V České Třebové jde o poslední etapu modernizace internátu, kdy bude rekonstruováno 9 pokojů, které jsou již v nevyhovujícím stavu. Pardubický kraj na tuto stavební akci poskytne 1,3 milionu korun. Dalších 1,45 milionu korun vynaložíme na odstranění příčin vlhkosti a jejich projevů v interiéru gymnázia ve Svitavách a 2,4 milionu korun na opravu světlíku školní tělocvičny v Hlinsku. Ta byla k hlavní budově gymnázia přistavena v roce 1997 a konstrukce nebyly od té doby zásadně opravovány, přitom dochází k zatékání do tělocvičny a padání omítky, proto je nutné tyto příčiny postupující degradace odstranit," uvedl radní pro oblast školství Josef Kozel s tím, že v Hlinsku a Svitavách by měly být stavební úpravy hotové už v letošním roce, v České Třebové pak na jaře příštího roku.

Kromě toho radní schválili také přidělení investičních i neinvestičních finančních prostředků do řady dalších krajských škol ve výši 7,7 milionu korun.

Investiční prostředky:

Speciální základní škola a střední škola Svitavy na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci vytápění a sociálního zázemí (484 000 Kč)

Střední odborné učiliště zemědělské, Chvaletice, Žižkova 139 na výměnu podlahové krytiny v DM (270 000 Kč); na rekonstrukci sociálního zařízení (540 000 Kč)

Speciální základní škola Litomyšl na výměnu podlahové krytiny ve třídách a na chodbě (500 000 Kč)

Domov mládeže a školní jídelna Pardubice na pořízení odlučovače tuků (300 000 Kč)

Gymnázium Lanškroun na rekonstrukci učebny v přízemí (400 000 Kč)

Gymnázium Jevíčko na pořízení nového kotle do školní kuchyně (215 000 Kč)

Střední škola automobilní Holice na pořízení smažící pánve do školní kuchyně (700 000 Kč)

Střední odborné učiliště Svitavy na modernizaci strojového parku (600 000 Kč)

Střední odborné učiliště opravárenské, Králíky, Předměstí 427 na rekonstrukci prostor školy
(200 000 Kč)

Gymnázium Vysoké Mýto na rekonstrukci sociálních zařízení (710 000 Kč)

Neinvestiční prostředky:

Speciální základní škola a střední škola Svitavy na opravu střechy nad přístavbou (200 000 Kč)

Střední odborné učiliště zemědělské, Chvaletice, Žižkova 139 na pořízení nového nábytku do pokojů DM a vybavení společných prostor DM (1 210 000 Kč); na vybavení jedné učebny pro teoretickou výuku – lavice, židle, stůl, tabule (230 000 Kč);na opravu splaškové kanalizace (450 000 Kč)

OU Chroustovice na opravu vodovodní přípojky (600 000 Kč)

Gymnázium Žamberk na opravu stávajících plynových kotlů (120 000 Kč)

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj