Motoráčkem slaví 75 let

Pardubicko / Chrudimsko – Pardubický spolek historie železniční dopravy připravil oslavy 75 narozenin historického motoráčku. Pojeďte s námi už v tento pátek do Slatiňan, kde se budete mimo jiné svézt po vlečce bývalého cukrovaru. 

Vlak vyjíždí tento pátek (5.7.24) z nové zastávky Pardubice centrum v 9:40 a pokračuje přes hlavní nádraží (odjezd 9:45). Zastaví v Rosicích, kde je v čase 9:50 – 10:25 plánována zastávka na prohlídku muzea. Zastavíme i v Chrudimi (odjezd 10:44) a přijedeme do Slatiňan v 10:50. Zde pak v časech cca 11.10, 11.40, 15.15 a 12.30 zajedeme na vlečku bývalého cukrovaru. Výstup a nástup je plánován na nádraží, na vlečce se nástupiště zřizovat nebude.

Ve Slatiňanech na nádraží bude probíhat prodej upomínkových předmětů. Příspěvky a dárky pro motoráček budou vybírány po celou konání akce. Za dar, nebo příspěvek bude předán pamětní list. Návrat do Pardubic je plánován v 14:00. Jízdenky se kupují pouze ve vlaku.

Do vlaku se vejde pouze jeden kočárek. Jízdní řády a další informace najdete na www.pshzd.cz, nebo na FB: museum.rosice.

Akce se koná za každého počasí. Drobné občerstvení zajištěno. 

Autor: Oldřich Čížek
Zdroj: Pardubický spolek historie železniční dopravy