Morčata na útěku a připoutaný nákupní vozík…

Pardubice – Včerejší den patřil mezi ty pestřejší. Vedle běžných stížností na špatné parkování se strážníci zabývali a kuriózními oznámeními. Třeba na uzamknutý nákupní vozík.

Opuštěný a odtržený od kolony ostatních nákupních košíků stál připoután k hromosvodu panelového domu a smutně čekal na svého vysvoboditele. Strážníci událost zadokumentovali a o nálezu vyrozuměli supermarket, kterému vozík patřil. 

Další zákrok byl na bedrech odchytové skupiny. Strážníci byli vyslání k morčatům na útěku, která se pohybovala v lesoparku na Dukle. Oblíbení domácí mazlíčci tak po odchytu společně putovali do městského útulku, kde netrpělivě vyhlíží svého nebo nového majitele.

Sokolík v kliku

Ve zdravém těle zdravý duch, jen v tom paneláku občas narazíte na nepochopení sousedů. Oznámení na rušení nočního klidu přijali strážníci 8 minut před jeho oficiálním koncem, tedy šestou raní.

Oznamovatel si stěžoval na svého souseda (67), kterému doma hraje nahlas muzika. Strážníci na uvedené adrese nezaznamenali žádný divoký mejdan, jen obvyklou intenzitu hluku z puštěného rádia sloužícího jako podkres k rannímu cvičení. Stížnost tedy nebyla potvrzena, a tak nezbývalo nic jiného než zdatnému sokolíkovi popřát příjemné dokončení rozhlasové rozcvičky a hezký den.

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice