Nemocnice budou očkovat i vakcínou Nuvaxovid od společnosti Novavax, bez předchozí registrace…

Pardubice – Dvě očkovací centra Nemocnice Pardubického kraje nově nabídnou zájemcům možnost nechat se očkovat proti onemocnění covid-19 vakcínou Nuvaxovid od společnosti Novavax, a to bez předchozí registrace.

Pardubické nemocnici bude očkování vakcínou Nuvaxovid možné v systému walk-in vždy v pátek, a to od 18. března 2022. Očkovací místo bude otevřeno od 7 do 15 hodin, vyjma polední pauzy, která je od 12.20 do 13 hodin.

Orlickoústecké nemocnici bude očkování vakcínou Nuvaxovid možné v systému walk-in vždy v pondělí, a to od 21. března 2022. Očkovací místo bude otevřeno od 8 do 14.40 hodin, vyjma polední pauzy, která je od 12 do 12.20 hodin.

„V případě očkování bez registrace je potřeba počítat s časem navíc na nutnou administrativu a možnou kumulaci zájemců v danou chvíli," upozornila ústavní epidemioložka a koordinátorka očkování v Nemocnici Pardubického kraje Lucie Bareková.

Proteinová vakcína Nuvaxovid primárně slouží pro vakcinaci dospělých. Je dvoudávková a interval mezi aplikací obou dávek činí 21 dní.

Více informací o očkovací látce můžete najít také na webu Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje