MINT Market se vrací do Automatických mlýnů

Pardubice – Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market.

Po menší odmlce se vrací v pátek a v sobotu 10. a 11. listopadu do nově zrekonstruovaných prostor Automatických mlýnů v centru Pardubic. V architektonickém skvostu Josefa Gočára představí svou tvorbu více než pět desítek kreativců z celé České republiky. Návštěvníci si tak budou moct užít jedinečnou atmosféru, pořídit originální a lokálně vyráběné produkty a třeba v klidu a včas vyřešit vánoční dárky. Stánky budou otevřené v pátek od 15:00 do 20:00 a v sobotu od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup je jako vždy zdarma, bez bariér a vítáni jsou i čtyřnozí miláčci. 

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. "Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu," dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu www.mintmarket.cz/cs/trh/pardubice-10 ve Facebookové události fb.me/e/14Tzuj0Kk nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz.  

MINT Market Pardubice No. 10
10. – 11. 11. 2023
Automatické mlýny, Pardubice
15:00 – 20:00 (pá)/10:00 – 17:00 (so)
Vstup zdarma

Autor: Adéla Štěpánková
Zdroj a foto: Mint Market