Město ocenilo své nejúspěšnější žáky a studenty

Pardubice – Více jak stovka dětí se nyní může pochlubit tím, že od města získala ocenění za své úspěchy nejen na poli předmětových a odborných soutěží, ale také v oblasti umělecké. Slavnostní oceňování se uskutečnilo minulý týden v aule Univerzity Pardubice a žáci a studenti si z něho odnesli jak finanční odměnu, tak pamětní list.

Radnice předala ocenění za školní rok 2020/2021 celkem 57 žákům z pardubických základních škol a prvních stupňů gymnázia Dašická, 21 žákům ze základních uměleckých škol Lonkova a Havlíčkova a za úspěchy odměnila také 32 studentů středních škol na území Pardubic. „Pandemie covidu sice překazila konání řady soutěží a krajských, republikových či mezinárodních klání, i přesto jsme i letos měli koho oceňovat. Nadaných dětí je u nás stále hodně, děkuji pedagogům i rodičům, že jim pomáhají k dosahování těchto skvělých výsledků, předávají jim své vědomosti a motivují je k tomu, aby ve své píli nepolevovali. Z výsledků je patrné, že se nám společně daří neustále posouvat kvalitu pardubického školství dopředu," podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký.

Žáky a studenty vybírá každoročně Komise pro výchovu a vzdělávání při Radě města Pardubic. „Oceňováni jsou ti, kteří se umístili na předních příčkách v krajských, národních i mezinárodních vědomostních soutěžích a olympiádách vyhlašovaných MŠMT, a dále také školáci, kteří významně reprezentovali Pardubice na soutěžích mezinárodní úrovně," vysvětluje předseda Komise pro výchovu a vzdělávání František Němec.

MMP-Ocenovani-studenti-2504202211
« z 13 »

Město pravidelně vyhlašuje také speciální cenu Fair play, která letos čekala na Radka Jarého ze ZŠ Benešovo náměstí a Nhat Phuong Anh Nguyen ze ZŠ Pardubice Štefánikova. „Je důležité děti ocenit nejen za jejich vědomostní úspěchy, přehlíženo by nemělo být ani jejich férové jednání v určitých situacích. Třeba Radek Jarý nalezl peněženku s vyšším obnosem peněz, nezahálel a peněženku ihned odevzdal, aby se co nejrychleji mohla dostat zpět k majiteli," dodává náměstek Rychtecký. Žákyně Nhat Phuong Anh Nguyen se pro změnu rozhodla v době distanční výuky pomáhat žákům – cizincům, zejména těm mladším, s připojením a usnadnit jim situaci spojenou s pandemií covidu.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic