Lovecká sezóna v plném proudu

Pardubicko – Policisté z Odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Pardubického kraje společně s inspektory Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí Hradec Králové vyrazili v sobotu ráno 11. listopadu 2023 na kontroly několika mysliveckých honů na Pardubicku.

Policisté u myslivců – střelců jako tradičně kontrolovali zbrojní průkazy, průkazy zbraní, jejich technický stav i to, zda nebyli před nebo v průběhu honů ovlivnění alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Kontrolám neunikli ani honci, kteří musí být starší patnácti let. Zároveň policisté myslivce vyzývali i k předložení používaného střeliva, které bylo předmětem kontrol pracovníků inspekce. Ti ověřovali předložené střelivo v souvislosti se změnou nařízení Evropské komise, které zakazuje používání olověných broků v mokřadech a v jejich bezprostřední blízkosti.

Policisté za sobotní dopoledne zkontrolovali namátkově celkem dvě desítky osob z mysliveckých spolků v Dolní Rovni, Uhersku a v Ostřetíně. Nezjistili jsme žádné nedostatky ani porušení zákonů.

Policisté budou v „plné polní" i v následujících týdnech a pevně věříme, že během letošní lovecké sezóny nedojde k žádným závažným porušením nebo mimořádným událostem.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR