Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině je otevřeno…

Pardubice – V řádu necelých dvou dnů se podařilo v budově Krajského úřadu Pardubického kraje otevřít Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. To bude sloužit jako základní informační a kontaktní místo pro ukrajinské občany přijíždějící do České republiky.

"Vytvoření tohoto centra bylo opravdu bleskové. V neděli jsme začali od nuly malováním na tabuli, v pondělí jsme upřesňovali plány, nákresy, náčrty, v úterý vyřešili technické obtíže a ve středu ve 14.30 hodin jsme mohli otevřít pro první klienty. Postup krajské samosprávy a vybraných státních institucí při vytváření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině byl koordinovaný a jsem rád, že se to v takto krátkém čase podařilo," uvedl hejtman Martin Netolický.

"Společné kontaktní místo pro Pardubický kraj, cizineckou policii, odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR, Správu uprchlických zařízení, Úřad práce ČR, zdravotní pojišťovnu a humanitární pomoc bylo zřízeno v osvědčených prostorách Sálu Jana Kašpara, který do podzimních měsíců sloužil jako velkokapacitní očkovací centrum. První příchozí již byli odbaveni a všechny formality jim byly vyřízený. Na místě je zřízen tahle dětský koutek a místnost s deseti lůžky na případný odpočinek po cestě," doplnil hejtman Netolický.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině je otevřeno v Pardubicích
« z 5 »

Centrum bude otevřeno v režimu 24 hodin, sedm dní v týdnu. V plném rozsahu od 8 do hodin. V redukovaném rozsahu pak od 16 do 8 hodin ráno.

Zdroj a foto: Pardubický kraj