Krajská soutěž dopravních policistů „Regulovčík 2022''

Pardubice – Včera se v Pardubickém kraji konala soutěž dopravních policistů tzv. „Regulovčík". Doposud soutěžili pardubičtí kolegové spolu s hradeckými a proběhl historicky první ročník „Regulovčík 2022'' pouze „dopraváků" z Pardubického kraje. Vítězové postupují do celorepublikového kola, které se bude konat 15. září 2022 v Plzni.

Soutěže se zúčastnilo 12 policistů z dopravních inspektorátů územních odborů Pardubice, Chrudim, Svitavy a Ústí nad Orlicí  a dále policisté z dálničního oddělení Vysoké Mýto a policisté z oddělení silničního dohledu KŘP Pardubického kraje.

Soutěžilo se jak v jednotlivcích, tak ve dvoučlenných družstvech. Všichni účastníci prošli praktickou a teoretickou částí, ve kterých museli prokázat své vědomosti a schopnosti. Teoretická část měla podobu písemného testu, kde kolegové odpovídali na 25 otázek z odborných znalostí právních předpisů a interních aktů řízení, které využívají při každodenní práci.  Praktická část se skládala ze dvou částí a to z řízení křižovatky a z jízdy zručnosti. Nad celou soutěží dohlížela a body přidělovala tříčlenná odborná komise.

Vyhrát mohl pouze jeden a to se v prvním samostatném ročníku podařilo jediné ženě v soutěži pprap. Dagmar Fuxové z dopravní inspektorátu Pardubice. Druhý byl v kategorii jednotlivců nstržm. Radek Vančura taktéž z dopravního inspektorátu Pardubice a třetí příčku si vybojoval prap. Jakub Zelinka z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství. Logicky se tak v kategorii družstev na prvním místě umístili policisté dopravního inspektorátu Pardubice, druhou příčku obsadili policisté z oddělení silničního dohledu z krajského ředitelství a třetí místo získali kolegové z dálničního oddělení Vysoké Mýto.

Udělili jsme i speciální cenu třem policistům, kteří měli při jízdě zručnosti nejméně bodů a to poukaz na výcvik na vysokomýtském polygon.

Všem, kteří se umístili na stupních vítězů, gratulujeme a ostatním přejeme mnoho štěstí v dalším ročníku. 

Autor: por. Bc. Veronika Šmejkalová – oddělení tisku a prevence KŘ Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR