Výstava „Evropské dědictví" po roce v Pardubicích i s novými fotografiemi

Pardubice – I letošní září můžete vidět v Turistickém informačním centru v Pardubicích výstavu fotografií významných evropských pamětihodností nazvanou „Evropské dědictví". Ta návštěvníky přenese v čase i napříč evropskými zeměmi. Vystaveny budou i nové fotografie, které návštěvníci v loňském roce ještě vidět nemohli. Nebudou tak chybět středověké hrady i moderní paláce, univerzity či archeologická naleziště.

 V úterý 13. 9. se bude konat vernisáž za účasti Tomáše Řepy z Národního památkového ústavu (NPÚ), který povede komentovanou prohlídku prezentovaných fotografií. Na tu jste srdečně zváni.

 Označení Evropské dědictví je udělováno od roku 2013 místům, která sehrála významnou úlohu v dějinách Evropy a symbolizují společné hodnoty. Česká republika má několik zástupců s tímto prestižním oceněním. Patří mezi ně například Přemyslovský hrad a Arcidiecézní muzeum v Olomouci, zámek Kynžvart či funkcionalistická osada Baba v Praze–Dejvicích a kolonie Nový dům v Brně–Žabovřeskách. Výstavu, která bude v pardubickém infocentru k vidění celé září, zapůjčil Národní památkový ústav, který je národním koordinátorem tohoto ocenění v České republice.

VÝSTAVA „EVROPSKÉ DĚDICTVÍ" / 1. – 30. 9. 2022 / HALA TURISTICKÉHO INFORMAČNÍHO CENTRA PARDUBICE, NÁM. REPUBLIKY 1 / OTEVŘENO DENNĚ

Autor: Michal Mikulec
Zdroj: Europe Direct Pardubice