Kraj koupí svým organizacím bezdotykové teploměry a sterilizátory pro dezinfekci ochranných prostředků…

Pardubice – V rámci pravidelných jednání krizového štábu bylo rozhodnuto o pořízení bezdotykových teploměrů a sterilizátorů pro suchou dezinfekci osobních ochranných prostředků pro organizace zřizované Pardubickým kraje. Toto zařízení umožní snadnou dezinfekci textilních roušek, ale také ochranných brýlí či mobilních telefonů. Celkově kraj pořídí 120 kusů těchto zařízení.

„Původně se jedná o zařízení, které vzniklo pro suchou dezinfekci kojeneckých lahví, ale dnes se již jedná o certifikovanou pomůcku pro dezinfekci osobních ochranných prostředků, a to během tří minut, kdy by mělo dojít k likvidaci virů a bakterií s využitím 40 diod s ultrafialovým zářením. Využití je možné jak na textilní roušky, tak na ochranné brýle, ale i další drobnější zdravotnickou techniku," uvedl hejtman Martin Netolický.

„Pro námi zřizované organizace v oblasti sociálních služeb, zdravotnictví, ale i školství či kultury objednáme 120 kusů s tím, že následně bude mít každé zařízení možnost si pořídit další. Chceme tímto zajistit rychlejší, snadnější a účinnější dezinfekci. Což samozřejmě může do budoucna snížit potřebu určitých druhů ochranných prostředků," sdělil hejtman Netolický s tím, že kromě těchto sterilizátorů již dříve kraj avizoval nákup bezdotykových teploměrů pro všechny krajské organizace.

Zdroj a foto: Pardubický kraj