Končí bezplatné parkování v době karantény…

Pardubice – Vláda ČR k dnešní půlnoci zrušila své usnesení, rušící přechodně, po dobu nouzového stavu, parkovací zóny ve městech a obcích. V Pardubicích se začne opět platit parkovné na místech k tomu vyhrazených v pondělí 4. května. Od tohoto data je nutno dodržovat pravidla regulující parkování. Jejich dodržování bude kontrolováno.

„V současné době jsou parkovací automaty zablokovány. U všech je třeba odblokovat mincovníky a nastavit opět možnost placení parkovného prostřednictvím SMS i mobilními aplikacemi. Proto zahájíme kompletní provoz parkovacího systému, včetně kontrol jeho dodržování městskou policií, až 4. května,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš.

Zrušení parkovacího režimu a další karanténní opatření kvůli koronavirové pandemii přišly v době, kdy v Pardubicích každoročně končí platnost rezidenčních karet a prodávají se karty na dalších 12 měsíců. Město proto platnost karet pro rok 2019 prodloužilo. Namísto do konce března budou platit do konce května 2020. Nové parkovací karty budou v prodeji od 5. května a budou platit od 1. června 2020 do 31.května 2021. „Frontám se při jejich předprodeji, jako každoročně asi letos nevyhneme. Letos to bude ještě znásobeno hygienickými pravidly, které je třeba při prodeji dodržet. Příští rok už by ale rezidenti měli mít možnost koupit parkovací kartu elektronicky,“ dodal náměstek Kvaš.

Město Chrudim > Poplatky za parkování budou vybírány až od pondělí 11. května 2020.

Parkovací karty a parkovací automaty

Od pondělí 4.5.2020 budou opět funkční parkovací automaty k placení parkovného v Pardubicích. Stávajícím parkovacím kartám (které byly původně platné do 31.3.2020) je prodloužena platnost do 31.5.2020.

Nové parkovací karty na období 1.6.2020 – 31.5.2021 se začnou prodávat od úterý 5.5.2020.

Zdroj: Magistrát města Pardubic, Město Chrudim a Dopravní podnik města Pardubic a.s. 
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •