Jeli jsme na rvačku, ale byla z toho krádež; Vymýšlel si přestupky tak vehementně, až skončil na záchytce…

Pardubice – Od pátku 18. do neděle 20. září strážníci v Pardubicích řešili celkem 449 událostí.

Zde na začátek telegrafický přehled těch zajímavých:
Našla se dvě jízdní kola. To první poté, co z něj při spatření strážníků rychle sestoupil a utekl do tmy neznámý muž. To druhé pak u železniční zastávky v Doubravicích. V obou případech máme podezření, že šlo o kola sice kradená, ale nikdo jejich ztrátu zatím nehlásil.

Jednou jsme přijali oznámení na stříbrné audi s prodejci zlata z Rumunska, ale prodejci z místa zmizeli dřív, než tam hlídka stihla dorazit. Asi už měli vyprodáno.

V noci na sobotu strážníci v Pardubicích zastavili dva řidiče pod vlivem alkoholu. Zatímco 18letý mladík na sebe upozornil jízdou potmě, 32letý cizinec zase jízdou na mlhovky. V obou případech byli předáni policistům.

Jeli jsme na napadení, ale byla z toho krádež

K potyčce muže a ženy vyjížděli strážníci v neděli k obchodnímu domu na Dukle. Spatřili tam známou dvojici osob bez trvalého přístřeší, která už fyzickou konfrontaci ukončila a oznamovat nikdo nic. Nechtěl. Normálně by v této chvíli zpráva končila, ale strážníka napadla otázka na obsah batohu, který si žena odložila nedaleko. A rázem byl na světě nákup, za který nikdo neplatil: Dvě lahve tvrdého alkoholu, kokosový olej, vitamíny, pleťový krém a další drobnosti za celkem 727 korun. Rovnou se tedy přešlo od rvačky k řešení krádeže a sankci v maximální možné výši deset tisíc korun.

Vymýšlel si přestupky tak vehementně, až skončil na záchytce

Oznamování dopravních přestupků jako koníček má v Pardubicích více lidí. Tentokrát však „oznamovatel" narazil. Hlídka žádná vozidlo parkující na chodníku v Polabinách nenalezla, zato oznamovatele ano a začal hlídku nevybíravě úkolovat dalšími oznámeními. Přitom strážníkům nemohlo ujít, že 30letý muž je silně pod vlivem alkoholu a navíc jde o problémového jedince, který s oblibou zneužívá tísňové linky 156 i 158 smyšlenými událostmi. Vzhledem k silné opilosti a odmítnutí dechové zkoušky a pokusu o odchod z místa jednání strážníci muže dopravili k lékaři. Tam už dechová zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu a lékař rozhodl o hospitalizaci muže do doby, než zase nabyde střízlivosti. Poté byl strážníky i náležitě poučen a vyřešen.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice