Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem slavnostně otevřela novou demonstrační učebnu…

Kladruby nad Labem – Na základě návštěvy hejtmana Pardubického kraje – Martina Netolického, byly již před dvěma lety spuštěny velké investiční akce. Mezi ně patřilo i zbudování nové demonstrační učebny pro praktickou výuku, která poskytne žákům lepší vhled do problematiky koní z hlediska jejich zdraví a péče o ně. Investice ve výši 3,5 milionu korun byla použita jak ke zbudování učebny, tak i k jejímu vybavení, které nemá v České republice konkurenci.

„Ve Střední škole chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem se vyučuje obor velmi speciální – Jezdec a chovatel koní. Právě proto byly nutné investice k tomu, aby byla zajištěna budoucím ošetřovatelům koní a jezdcům kvalitní výuka odpovídající moderním světovým trendům. V demonstrační učebně jsou k dispozici učitelům i žákům modely anatomie koně, které byly na zakázku vyrobeny v zahraničí, anebo jezdecký trenažer za 1,5 milionu korun. V budoucnu Pardubický kraj dále plánuje rekonstrukci zdejšího domova dětí a mládeže ve výši 40 milionů korun a také přesunutí jízdárny blíže k areálu školy,“ řekl Bohumil Bernášek – radní Pardubického kraje pro školství.

Střední škola se těší v současné době velkému zájmu o studium, k čemuž přispívá i fakt, že málokterá odborná instituce se může pochlubit přímým spolupracováním s Národním hřebčínem Kladruby nad Labem. „Mohu pouze poděkovat Pardubickému kraji a Národnímu hřebčínu Kladruby nad Labem za příkladnou spolupráci, ze které se těší nejen vedení školy, ale hlavně  žáci, pro které je díky tomu studium mnohem atraktivnější,“ dodal na závěr František Horák – ředitel střední školy.

Trenazer jizdy kone.
« 1 z 6 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •