Jeden nemohl chodit, druhý šacoval autobusy

Pardubice – Spolu pili, spolu střízlivěli. I když chvíli trvalo, než se jejich cesty zase shledaly. Dvojici mužů strážníci rozdělili v úterý v poledne, protože obtěžovali zákazníky v nákupní zóně ve Svítkově.

Zatímco jeden byl v poledne ještě při smyslech a zcela orientován, druhý jedenapadesátiletý muž nadýchal 3,28 promile. Asi není divu, že hlídka tohoto jedince nalezla v pozici značně zvadlého lotosového květu. Když mu pomohla rozplést nohy, následoval převoz na záchytku.

Uplynulo pár hodin a strážníci přijali oznámení na zvláštní chování muže s černým kulichem s velkou bambulí na hlavě. Byl to přesně ten samý muž, s kterým se hlídka již potkala. K večeru seděl na zastávce, a když přijel autobus, vždy se zvednul a otevřel víko od motoru. A důvod? Přišlo mu to vtipné, alespoň tohle vysvětlení poskytl strážníkům. Tím ale sranda končila. Nešlo si totiž nevšimnout, že je z muže značně cítit alkohol. Výzvu k dechové zkoušce muž odmítl a namísto toho začal být agresivní. V okamžiku, kdy se pokusil napadnout hlídku, došlo na donucovací prostředky, pouta a přímý spoj na záchytku, kde jej přivítal jeho polední parťák. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice