Radnice vybojovala zachování některých poboček České pošty

Pardubice – Vedení města se včera setkalo se zástupci České pošty, aby společně projednali avizované rušení poboček na území Pardubic. Uzavřeno mělo být celkem sedm poboček, zástupcům Pardubic se však na jednání podařilo dojednat, aby zůstala otevřená alespoň jedna pošta na pátém a třetím městském obvodu.

„Bohužel ani Pardubice nebyly výjimkou v tom, že s námi předem nikdo nekonzultoval, které pobočky uzavřít a které nechat otevřené. Snažili jsme se proto na tomto setkání se zástupci České pošty dojít ke kompromisu a ponechat otevřené ty pošty, které jsou dle našeho uvážení pro naše občany snadno dostupné, případně mají bezbariérový přístup," informuje o setkání primátor Pardubic Jan Nadrchal. 

Na seznamu poboček, které pošta v Pardubicích plánovala uzavřít, se objevily pobočky v ulicích Jana Zajíce, Na Drážce, na náměstí Dukelských hrdinů, v ulici Jana Palacha, Dražkovicích a také v ulicích Komenského a generála Svobody. „Například zrušení pobočky v ulici Jana Palacha by pro naše obyvatele znamenalo značné komplikace. Jednak by tím byly zrušeny všechny pobočky v městském obvodu V, jednak je zrovna tato pobočka dopravně snadno obslužná a bezbariérová. Právě v případě pošty Jana Palacha tedy nevidíme jediný důvod, proč uzavírat právě ji. Chápu, že je Česká pošta nucena přistoupit k optimalizaci, nelze ale obvod ponechat bez jediné pobočky. Jejich celoplošné uzavírání sice není v našich silách ovlivnit, podařilo se nám však vyjednat alespoň výměnu, kdy dojde k uzavření pobočky České pošty u vlakového nádraží, a naopak zůstane otevřena zmíněná pobočka v ulici Jana Palacha. Za opravdu velký úspěch považujeme vyjednání zachování pobočky Na Drážce, čímž se sníží uvažovaný počet rušených provozoven v Pardubicích ze sedmi na šest. Díky tomuto jednání bude v každém městském obvodu, ve kterém je v současnosti pošta, alespoň jedna pobočka zachována," dodává k dosaženému kompromisu primátor Nadrchal.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic