Jak přežít vztah ve dvou, když protiklady se přitahují? Bosé nohy v parku příjemně pobavily

Pardubice – Jak přežít vztah ve dvou, když protiklady se přitahují? Máte pocit, že i to nejšťastnější manželství občas prochází těžkou zkouškou ohněm? Přesně o tom pojednávala romantická komedie nejen o lásce Bosé nohy v parku, která byla k vidění v neděli večer ve Východočeském divadle.

Společné hnízdečko lásky

Mladí novomanželé Pavel a Viktorie se rozhodnou vybudovat si společné hnízdečko lásky, jenže každý z nich má trochu jinou představu o životě v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel, kam zatéká a fičí a nefunguje ani topení. Mezi novomanžely to správně jiskří, ať už se milují nebo hádají.  

Do jejich života výrazně promlouvá i maminka Viktorie Ester a pětkrát ženatý soused Hektor, člověk mezi Casanovou a Spidermanem. Také ti zahoří po lásce… „Zkusit se má všechno. Jak říkají s oblibou Francouzi a staré panny. Aspoň jednou," tvrdí Hektor v inscenaci pražské agentury Harlekýn.    

Pozoruhodná podívaná 

Bosé nohy v parku nabízí pozoruhodnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podávány s vtipem a laskavostí.

Nová inscenace divadelní hry Neila Simona především pobavila. Pomohli jí i zajímavé repliky. „Ty jsi jak ten koukálek, který jen kouká na dělálky, jak něco dělají," říká energická Viktorie v podání Anny Kameníkové (Linhartové) v naštvanosti do očí upjatému právníkovi Pavlovi (Radúz Mácha), jemuž z této šablony pomáhá uniknout jen opilost… 

Herecký koncert Veroniky Freimanové

Herecký koncert předvádí jako Ester Veronika Freimanová, velmi uvěřitelný výkon byl v Pardubicích vidět zásluhou Rudolfa Hrušínského mladšího v roli Hektora.Režisérkou představení se stala Kateřina Iváková. Ta se zároveň postarala o překlad této hry, kterou proslavilo hlavně filmové zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem ze 70. let minulého století. 

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: harlekyn.cz / Renáta Štefková