S výběrem střední školy pomáhají také přehlídky a prezentační výstavy

KRAJ – Střední škola většinou určuje směr, jakým se člověk bude v pracovním životě ubírat. Pro děti ze základních škol a jejich rodiče přitom není vůbec jednoduché tu správnou střední školu vybrat. Jednou z možností, jak získat co nejvíce informací na jednom místě, jsou školní burzy, přehlídky a prezentační výstavy.

„Společně s Informačním a poradenským střediskem Úřadu práce v Pardubicích se snažíme spolupracovat na pořádání přehlídek středních škol, které mohou rodinám napomoci s výběrem toho správného oboru nebo zaměření pro děti vycházející ze základních škol. Na zatím poslední burze, kterou jsem navštívil v České Třebové, zájemci zcela zaplnili i parkoviště u tamního zimního stadionu, což svědčí o tom, že je o tyto burzy ve společnosti velký zájem," sdělil radní zodpovědný za školství Josef Kozel s tím, že další přehlídky v Pardubickém kraji budou brzy následovat.

Do konce tohoto roku se další prezentační výstavy škol uskuteční 18. října v Chrudimi, 20. října ve Svitavách, 25. listopadu a 2. prosince v Pardubicích. Detailní informace včetně místa konání lze nalézt na webových stránkách Školského portálu Pardubického kraje.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj