Střelba ve Lhotě u Přelouče: Zadržený byl obviněn

Pardubicko – V pátek v podvečerních hodinách jsme přijali oznámení o údajné střelbě ve Lhotě u Přelouče. Na místo vyjeli jak policisté z obvodního oddělení, tak z pohotovostního a eskortního oddělení a psovodi. Po vyhodnocení situace jsme si na místo vyžádali zásahovou jednotku a policejní letku.

Zásahová jednotka provedla s podporou Letecké služby Policie ČR po předchozím pokusu o vyjednávání vstup do obydlí, kde se měl nacházet muž podezřelý z údajné střelby. Dům byl však prázdný. Díky svědkům, dobré spolupráci přítomných policistů, operačních a velících důstojníků byl osmatřicetiletý podezřelý několik minut po provedení tohoto zákroku zadržen našimi policisty a to v jedné přeloučské restauraci.

Zadržený byl obviněn z trestného činu nebezpečného vyhrožování ve druhém odstavci. Kriminalisté mu kladou za vinu, že v pátek v podvečerních hodinách po předchozím požití alkoholu měl nejprve slovně a následně i fyzicky napadat svoji družku. Výhružky měl směřovat i vůči další osobě. Během incidentu mělo dojít i k údajné střelbě, která byla důvodem, proč jsme byli přivoláni na místo. Při ohledání jsme zbraň zajistili a ta bude podrobena znaleckému zkoumání.

Kriminalisté neshledali důvody vazby, a proto je muž stíhán na svobodě. S ohledem na probíhající trestní řízení nebudeme poskytovat žádné podrobnější informace.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR