Horská služba na Dolní Moravě získá s podporou kraje novou šestikolku

Orlickoústecko – V rámci dlouholeté podpory činnosti Horské služby České republiky ze strany Pardubického kraje schválili v pondělí krajští radní poskytnutí jednoho milionu korun na pořízení nové šestikolky a přívěsného vozíku s příslušenstvím pro stanici na Dolní Moravě. V minulosti kraj pomohl Horské službě například s pořízením čtyřkolky pro stanici v Čenkovicích či budováním nové stanice.

„Stejně jako v případě dalších složek integrovaného záchranného systému se dlouhodobě snažíme podporovat modernizaci technického vybavení Horské služby, a to jak v případě sanice v Čenkovicích, tak na Dolní Moravě. Také vzhledem k růstu zásahů horských záchranářů v zimních i letních měsících chceme, aby se návštěvníkům hor dostala účinná pomoc co nejdříve. K tomu je potřeba kvalitní a spolehlivá technika. Na základě žádosti ředitele Horské služby České republiky jsme se rozhodli částkou jednoho milionu korun podpořit pořízení nové šestikolky a přívěsného vozíku s příslušenstvím pro stanici na Dolní Moravě," uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten také připomněl, že kraj podporuje zlepšování vybavení horských záchranářů dlouhodobě. „Před dvěma lety jsme podpořili nákup čtyřkolky pro stanici v Čenkovicích. Na oplátku Horská služba vyřadila starší stroj, který nám nyní pomáhá při obsluze tvrze Bouda. Kromě toho jsme v minulosti v Čenkovicích pomohli urychlit stavbu nové stanice. Vedle toho jsme pomohli s nákupem skialpinistických lyží, defibrilátorů, GPS přístrojů nebo víceúčelových nosítek," vyjmenoval hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj