Školáci mají volno. Někteří si stihli vykoledovat už před Velikonocemi

Pardubice – Velikonoční prázdniny odstartovaly a s nimi i volný čas. Jeho využití může být různé a bohužel, zbývá prostor i pro průšvihy. Tak třeba skupinku školáků včera zastavili strážníci. Sami na sebe upozornili.

Půjčili si sdílené koloběžky a vyrazili na cestu. Bez cyklistických přileb, které jsou u osob do 18 let povinné a navíc ve dvou, což zákon taky zakazuje. Korunu všemu nasadil i jeden čtrnáctiletý školák, který k výčtu přestupků přidal i konzumaci alkoholu, konkrétně piva. Nadýchal 0,37 promile. Pivo si koupil v nedaleké prodejně, jejíž prodavač bude mít problém. Strážníci totiž porušení zákona předali správnímu orgánu. Školáka si přišel vyzvednout jeden z rodičů, kterého bude čekat ještě jednání se sociálkou, která případ od strážníků převezme.

Legendární Marsellus Wallace je z Brna a účty si vyřizuje v Pardubicích

"Když zmizíš, budeš zmizelej. Nebo tě zmizím já!" Zřejmě tato slova zněla dvaatřicetiletému muži, který v noční ulici zvonil na zvonky a dožadoval se pomoci. Lidem tvrdil, že mu jde po krku mafie. Příjezd strážníků proto uvítal a hlídce velmi zrychleně a zmateně tvrdil, že ho sledují nájemní zabijáci, protože je na jeho hlavu vypsaná vysoká odměna. Za všechno totiž může údajný boss brněnského podsvětí, který chce hájit čest své rodiny.

Mladík sice nemasíroval nohy jeho ženě Mie, ale prý jeho sympatie vzplály k dceři tohoto nelítostného mafiána. Poté co hlídka rozrušeného mladíka uklidnila tím, že mu určitě nějakou schovku najde, následoval test na drogy, který odhalil různorodý koktejl v mužově těle. S ohledem na akutní intoxikaci byl muž převezen na záchytku, kde na něj Marsellus Wallace nemůže. Tedy zatím.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Foto: Městská policie Pardubice / titulní foto ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Městská policie Pardubice