Střechu dílen chrudimské průmyslovky čeká rekonstrukce

Chrudimsko – Dokud nebude opravena střecha na Střední průmyslové škole v Chrudimi, nemůže se v budově strojních dílen pokračovat ve výuce. Na konci loňského roku totiž odborníci na základě šetření odhalili špatný stav střechy. V současné době probíhají přípravné a průzkumné práce nutné pro zpracování projektové dokumentace. Samotná rekonstrukce by měla začít ještě letos.

V objektu dílen Starého závodu na Čáslavské ulici byla zjištěna degradace nosné části konstrukce střechy. „Vzhledem ke svému stavu není konstrukce schopna přenášet zatížení, na které byla navržena. Bylo tedy nutné ji dočasně podepřít, aby nedošlo k jejímu pádu. Samozřejmě jsme v souvislosti s tímto zjištěním okamžitě zastavili výuku na strojích, bezpečnost žáků i pracovníků školy je na prvním místě. Chceme také zamezit vzniku dalších škod, v dílnách se nacházejí nové stroje z roku 2018, které byly pořízeny z evropských fondů, proto se snažíme celý proces urychlit a s rekonstrukcí začít ještě v letošním roce," uvedl radní pro oblast školství Josef Kozel s tím, že rekonstrukce vyjde na necelých 30 milionů korun včetně DPH a bude hrazena z krajského rozpočtu.

Výuka v dílnách se obnoví až po rekonstrukci střechy, do té doby bude probíhat v prostorách u hlavního objektu školy. Součástí stavby bude i úprava navazujících konstrukcí a technického vybavení školy. Předpokládá se, že bude zahájena v prosinci letošního roku, dokončena by pak měla být na podzim roku 2024. 

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj