Dobrovolní hasiči mohou díky nové technice pomáhat se zajištěním zázemí pří náročných zásazích

Svitavsko – V areálu společnosti THT Polička byly v pátek předány čtyři plně vybavené přívěsné vozíky pro čtyři obce zřizující jednotky sboru dobrovolných hasičů kategorie JPO V se specializací na ochranu obyvatelstva.

Vozíky, které obdrželi dobrovolní hasiči z Libišan, Jaroměřic, Bystřece a Morašic, budou sloužit k poskytování logistické podpory u déletrvajících zásahů, případně při zásazích s vyšší koncentrací osob. Cena jednoho setu, který byl pořízen z rozpočtu Pardubického kraje, činí necelých 600 tisíc korun.

„Po dohodě s dobrovolnými, ale i profesionálními hasiči a v souladu s koncepcí ochrany obyvatelstva, jsme se rozhodli pořídit tyto čtyři plně vybavené přívěsné vozíky za dopravní automobily, kterými chceme zajistit operativní poskytování logistické podpory při složitějších a déletrvajících zásazích jednotek požární ochrany nebo složek integrovaného záchranného systému," uvedl hejtman Martin Netolický. 

„Na základě komunikace s obcemi a odborného doporučení HZS Pardubického kraje byly vybrány čtyři obce zřizující jednotky sboru dobrovolných hasičů kategorie JPO V se specializací na ochranu obyvatelstva. Jedná se o jednu jednotku v každém okrese tak, abychom zajistili plošné pokrytí. V okrese Ústí nad Orlicí se jedná o obec Bystřec, ve svitavském okrese o Jaroměřice, v Pardubickém o Libišany a v okrese Chrudim o dobrovolné hasiče z Morašic," sdělil hejtman Martin Netolický.

Součástí plně vybaveného přívěsného vozíku za dopravní automobil je elektrocentrála, stan, skládací lavice a stoly, mobilní osvětlení, vestavěné přístroje pro přípravu teplých nápojů, ohřevu vody a výdeji stravy.

Leva-cast-elektrocentrala-a-kabely
« z 4 »

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj