„Žádnou lásku jsem z Pardubic neměl. Proto je mám spojené s divadelním festivalem," prozradil herec Marek Němec

Pardubice – „Žádnou lásku jsem z Pardubic neměl. Nejsem ani fanouškem ledního hokeje, a tak mám tohle město spojené hlavně s divadlem a Grand Festivalem smíchu," prohlásil v exkluzivním rozhovoru pro Pardubice Živě oblíbený herec MAREK NĚMEC

Hvězda televizních seriálů jako režisér

Hvězda „primáckých" televizních seriálů Modrý kód, Sestřičky Modrý kód a 1. MISE zavítala do města perníku v pátek večer s představením pražského Divadla v Dlouhé Bez roucha. Zde Marek Němec ztvárnil postavu Lloyda Dallase.  

„Je to trochu zvláštní pocit, když hraji režiséra, protože sám se této profesi věnuji také. Ale tím, že ta role je napsaná tak, že do hry moje postava vstupuje průběžně, mám prostor se na své herecké kolegy chvíli jen koukat. Jsou opravdu zábavní a vtipní a já se často fakt upřímně bavím. Nechám se jimi strhnout a pak si najednou uvědomím, že bych měl říct svou repliku," usmíval se současný miláček žen a dívek.

Toho potěšilo, že diváci s úvodním soutěžním představením 22. ročníku přehlídky nejlepších divadelních komedií Grand Festivalu smíchu opravdu šli. „Bylo vidět, že měli skutečně chuť se bavit," podotkl populární kumštýř, který si účast na prestižní komediální přehlídce pochvaloval. „Udělalo nám radost, že představení Bez roucha se dostalo mezi nejlepší divadelní komedie v republice. To je hezké," svěřil se Marek Němec.

Na pardubickém festivalu nebyl poprvé

„Pokud se na tento festival podaří vybrat opravdu kvalitní tituly a nejde o komedie typu, že se lidé smějí tomu, když herec uklouzne po slupce od banánu, tak to zvláště v dnešní době může být snad to nejlepší, co divadlo může nabídnout," nechal se slyšet herec, který na pardubické přehlídce neúčinkoval poprvé. „Byl jsem tu i s Činoherním studiem z Ústí nad Labem. Když jsem na festival jezdil, bylo mi nějakých 22 let. Možná jsem byl tenkrát ještě trochu ustrašený, ale pamatuji si, jak jsme se tu procházeli městem. Už tehdy mě zaujala zdejší Gočárova architektura. A je fajn, že i v mých 41 letech se některé věci opakují a mají svůj řád," dodal absolvent Divadelní fakulty Akademie múzických umění, který od roku 2001 účinkoval i v pražském divadelním spolku Kašpar. V roce 2013 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. Je známý rovněž jako moderátor televizních pořadů určených hlavně pro děti – TamTam a Studia Kamarád.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: divadlovdlouhe.cz