Do trafiky přiletěla lahev rumu…

Pardubice – Čtvrtek pro pardubickou městskou policii přinesl celkem 91 událostí. Mezi nimi dominovaly dopravní stížnosti. Několikrát strážníci i pomáhali.

V jednom případě mamince se dvěma dětmi, které se vybila autobaterie a jednomu podnapilému muži, který hrozil sebevraždou. Strážníci zachránili koťátko. Nebohé zvíře vběhlo do školní družiny v Kotkově ulici mezi děti a hrozilo jeho umazlení. Každopádně kočička skončila v útulku, ale my teď už víme, že se jmenuje Bublinka a to, že už je zpátky doma.

Jedna událost detailněji z vlakového nádraží:

Nejprve se 35letý muž v trafice na pardubickém hlavním nádraží pokusil ukrást barevný časopis pro pány s králíčkovým logem. To mu zmařil prodavač. To pachatele ale nepotěšilo a svou frustraci (ať už jakéhokoliv druhu) vzápětí ventiloval tím, že z regálu sebral lahev rumu, kterou vzápětí hodil do trafiky. Naštěstí netrefil ani prodavače, ani další zákazníky, ale jen regál.

Vzápětí zakročila ostraha nádražní haly a poté i hlídka městské policie. Případ ale nakonec pro podezření ze spáchání trestného činu skončil u kolegů z Policie České republiky.  

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice