Tátové a dědové si hráli ve školce…

Lanškroun – Mateřská škola Žižkova Lanškroun uspořádala před Vánoci podruhé akci „Táto, dědo, uvidíme, co s i spolu postavíme“. Jejím smyslem je nabídnout prostor tatínkům a dědečkům na hraní se svými dětmi a vnuky. Jedná se o jeden z projektů školky, kterými se snaží sblížit generace. Akci podpořil, stejně jako v loňském roce, radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Naše setkání určitě plní své poslání, přišli tatínkové a dědečkové, kteří zde už byli v loňském roce, ale také mnoho nových. Naše akce umožňuje  rodičům nahlédnout do provozu školky, u dětí se jedná o novou aktivitu, při které mohou například ukázat tátům a dědům své oblíbené hry a stavebnice“, sdělila ředitelka mateřské školy Ilona Matějková.

Akci „Táto, dědo, uvidíme, co s i spolu postavíme“ navštívilo zhruba třicet dospělých. Mezi tatínky a dědečky zavítal i jeden pradědeček. Ti spolu s dětmi například malovali, stavěli dřevěné komíny, skládali puzzle či sestavovali dřevěné modely automobilů a dráhu pro vláčky.

Mateřská škola Žižkova Lanškroun uspořádala před Vánoci podruhé akci „Táto, dědo, uvidíme, co s i spolu postavíme“.
« 1 z 5 »

„Je to krásný zážitek, děti jsou pyšné na to, že si do školky mohly přivést tátu či dědu a zasvěceně ho tam provázet. V předvánočním čase je to obzvláště emotivní a já jsem do školky moc těšil“, sdělil Bohumil Bernášek. Ten dětem věnoval několik nových stavebnic a puzzle s logem Pardubického kraje.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •