Centrální příjem v Pardubicích bude s okolím spojen vytápěným nadzemním koridorem

Pardubice – V návaznosti na stavbu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici rozhodli krajští radní o zahájení výběrového řízení na zpracování projektové dokumentace pro vybudování propojovacího nadzemního koridoru, který spojí tuto největší krajskou investici v historii s okolními budovami. Předpokládaná cena za vybudování koridoru činí 50 milionů korun včetně daně.

„Vybudování spojovacího koridoru je samostatným projektem mimo stavbu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici. Projekt jsme připravovali v několika variantách s tím, že jsme v rámci rozhodování zohledňovali především ekonomickou situaci. Vzhledem k tomu, že do rozpočtu kraje můžeme zapojit zvýšené inkaso daňových příjmů z loňského roku, tak jsme schopni se přiklonit k variantě, která bude znamenat pro pacienty a personál zvýšení komfortu, protože při přesunech z jednoho objektu do druhého budou procházet prostorem, který bude temperovaný. Předpokládaná hodnota této stavby činí 50 milionů korun včetně daně," uvedl hejtman Martin Netolický.

Konstrukčně jde o kombinaci oceli a skla, přičemž tíhu koridoru ponesou nejenom tři budovy, které vzájemně propojí, ale také nosné sloupy založené na hlubinných pilotech. Rámovou konstrukci opláští v případě temperované varianty fasádní systém, který využije vlastností izolačního trojskla nebo lehkých sendvičových panelů. „Chtěli bychom, aby k zahájení stavby došlo v průběhu druhé poloviny příštího roku a aby stavební práce plynule navazovaly na dokončení druhé etapy stavby pavilonu s urgentním příjmem. Vzhledem k napojení na další dvě budovy mimo nový pavilon budou stavbě samotného koridoru ještě předcházet stavební úpravy, které jsou pro toto napojení nutné," uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj