Agresivní muž tloukl do přepážky, další mstitel povstal, až když přijela hlídka

Pardubice – Na hlavní nádraží v Pardubicích vyjížděla hlídka strážníků uklidnit agresivního muže, který se pěstmi prudce opíral o pokladní přepážku. Sklo jeho emoce naštěstí vydrželo a strážníci situaci uklidnili.

43letý muž své chování vysvětloval těžkou životní situací. Sám ale uznal, že to nebylo vhodnou formou. Za své počínání se nakonec omluvil a strážníci mu uložili pokutu. Uklízet pokutové bloky se však ukázalo, jako předčasné. Po projednání tohoto přestupku se totiž do jeho řešení nečekaně pustil další muž, který celou dobu jednání agresora tiše přihlížel zpovzdálí, ale odvahu nenašel. Patrně takticky vyčkával. Až když viděl, že hlídka strážníků je již na místě a bude tedy v přesile, hodlal se jako Zorro mstitel také zapojit. Ale myslitel to nebyl.

S nadáváním a hrozbami se rozběhl do již vyřešené situace. Výzev strážníků 47letý muž nedbal a tak se po střetu s rukou strážníkovou zase vrátil o několik políček herního plánu zpět, až si z toho sedl na zem. Po tomto razantním zamítnutím jeho požadavku lidové spravedlnosti přišla sankce dle zákona a ke slovu opět pokutové bloky. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice