Riders vstupují do svého prvního playoff v historii

Pardubice – Hokejisté Univerzity Pardubice mají za sebou kompletní základní část Univerzitní ligy ledního hokeje. Po 18 odehraných zápasech obsadili svěřenci trenéra Martina Šejby 8. příčku, která jim zajistila poslední postupové místo do vyřazovacích bojů. 

Základní část

Riders po loňské ne zrovna povedené sezoně letos vyhlásili jasný cíl, kterým bylo playoff. Vstup do sezony se Pardubicím příliš nepovedl, vždyť na první body čekaly až do 6. kola, kdy před vlastními fanoušky přehrály Akademiky Plzeň. Následovaly vyrovnané zápasy, ve kterých bylo vidět, že se Riders každým zápasem zlepšují. Pomyslný vrchol sezony přišel 5. prosince, kdy se konalo historicky první TOP UTKÁNÍ SEMESTRU. V něm Pardubice před více než tisícovkou diváků porazily svého největšího rivala v boji o playoff, nad HC UP Olomouc vyhrály 6:2. Celkový zisk 16 bodů tak zajistil Riders 8. příčku, o 2 body před Olomoucí a s jednobodovou ztrátou na 7. BO Ostrava. 

Playoff

Základní část je minulostí, startuje playoff. Boj o každý centimetr ledu, zápasy, ve kterých si nikdo nic nedaruje zadarmo. Malé souboje mezi jednotlivými hráči, velké souboje na tribunách stadionů mezi fanoušky obou celků. Vyhrocené zápasy, ve kterých se bojuje až do posledních vteřin. To vše nabízí playoff Univerzitní ligy ledního hokeje, které se letos poprvé bude hrát i v Enteria areně.

Systém ULLH je nastavený tak, že si první 4 celky vyberou soupeře pro playoff z týmů, které skončily ve druhé polovině tabulky. Jako první měli právo volby Engineers Prague, vítěz základní části si vybral právě Riders Univerzita Pardubice a 1. celek tak vyzve 8. V základní části skončili oba zápasy vítězství Pražanů, nejprve 4:0, druhý zápas hraný v Praze vyzněl lépe pro Engineers poměrem 5:3. Inženýři patří k aspirantům na zisk Poháru Jana Palacha. Tým složený ze studentů VŠE, ČZU a ČVUT prohrál v základní části pouze dvě utkání. 

Střetnutí obou celků odstartuje ve středu od 19:45 na Zimním stadionu Hvězdy Praha. Domácí utkání sehrají Riders v pondělí 27. února v 19:00 v Enteria areně. Vstupenky na utkání jsou k dispozici v online prodeji, veškeré informace se dozvíte na sociálních sítích klubu. 

Autor: Jakub Muška
Zdroj a foto: Riders Univerzita Pardubice