Ztráta starého kola zamrzela, ale jen na chvíli

Pardubice – I staré kolo může někomu jinému padnout do oka. Přesvědčil se o tom i údržbář, který přijel posekat trávu. Své staré kolo, na kterém zub času nechal již hodně stop, pouze opřel o lampu a šel se věnovat práci. Když měl hotovo a chtěl odjet, zjistil, že kolo je pryč. Ztrátu oznámil strážníkům a ti se postarali o malý zázrak.

Během několika hodin kolo našli. Pomohla jejich všímavost, skvělá místní znalost, kamerový systém i včasné oznámení.. Díky této souhře strážníci nalezli na záznamu muže, který jede na kole a vedle sebe veze kolo odpovídající popisu. Pak už pouze stačilo ustanovit osobu podezřelou z krádeže, což s ohledem na jeho záznamy u městské policie nebyl zas takový problém, a zajet na adresu, kde pobývá.

Muž byl překvapen, když se mu u domu zjevili strážníci s dotazem, kam odložil kolo, s kterým jej viděli jet. Muž uvedl, že kolo nalezl ve městě opřené o lampu a měl za to, že už ho nikdo nebude postrádat. Tím se sice vyhnul podezření z krádeže, kterou muži v tomto případě nešlo prokázat. Dopustil se však jiného přestupku, a to že nález neodevzdal, ale ponechal si jej. Aby si to pro příště pamatoval, dostal pokutu a kolo vrátil. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice