Pardubičtí policisté převzali z rukou hejtmana dar

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje předal policistům další dvě robotizované totální měřící stanice a nově je tak vybavené celé krajské ředitelství. 

Policie Pardubického kraje v čele s ředitelem plukovníkem Janem Ptáčkem v areálu na Opočínku převzala přímo z rukou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického dar v podobě dvou robotizovaných totálních měřících stanic Geomax Zoom v hodnotě 995 tisíc korun. Přístroje slouží zejména pro dokumentaci místa dopravní nehody a jejího přesného zaměření, ale v případě potřeby také k ohledání místa zločinu nebo při mimořádných událostech s velkým počtem zraněných osob či obětí.

 „Díky tomuto daru od Pardubického kraje dojde k pokrytí celého území Krajského ředitelství policie Pardubického kraje modernizovanými měřícími stanicemi. Přístroje mají oproti jiným postupům a technikám zpracovávání nehod celou řadu výhod. Tou hlavní výhodou je bezesporu rychlost a přesnost zaměřování. Měřící stanici může obsluhovat pouze jeden policista pomocí tabletu a další policisté se tak mohou současně věnovat dalším nezbytným úkonům, což vede k výraznému urychlení zpracování celé události na místě. Dále také v nezměněné kvalitě umožňují práci za snížených světelných a povětrnostních podmínek", uvedl krajský ředitel a doplnil: „V tuto chvíli disponujeme také staršími modely, které musejí obsluhovat dva policisté, a tím se pochopitelně prodlužuje čas zpracování samotné dopravní nehody. Nová stanice je vybavena systémem aktivního vyhledávání zaměřovaných stop, což je výrazný posun v rámci naší techniky".

Pardubická policie v současné době disponuje již dvěma modernizovanými robotizovanými totálními měřícími stanicemi, které využívají dopravní policisté územního odboru Chrudim a Ústí nad Orlicí. I tyto byly darem Pardubického kraje. Nové dvě měřící stanice poputují na dopravní inspektoráty do  Svitav a Pardubic.

No Images found.

Od roku 2014, kdy jsme krajským policistům pomohli s nákupem moderního radaru Ramer se každoročně snažíme pomáhat s pořízením techniky, která není součástí standardního vybavení policie, ale může výraznou měrou pomoci při výkonu služby, a to nejen z hlediska prevence trestných činů, ale například také při řízení větších zásahů či při pátrání po ztracených osobách. V poslední době jsme tak pomohli vybavit vozidlo, které je určené pro velitele policie při různých typech zásahů jako například při pátracích akcích po pohřešovaných osobách. Projektem, za který jsem osobně velmi rád je pak nákup automatických externích defibrilátorů, kterých má nyní policie v regionu 24, a to především v regionech, kde není v těsné blízkosti výjezdová základna zdravotnické záchranné služby," uvedl hejtman Martin Netolický. „Kromě toho jsme v loňském roce pořídili první dvě robotizované měřící stanice pro urychlení dokumentace dopravních nehod a v letošním roce pořizujeme další dvě. Nyní tak má každý dopravní inspektorát v okresních městech vlastní stanici, která policistům umožňuje zrychlit práci na místě nehody, což jistě ocení i řidiči, jelikož se tím výrazně zkrátí doba dopravních omezení," doplnil hejtman.

Autor: por. Mgr. Iveta Kopecká – tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR