Ztraceného malého cyklistu dovezli domů strážníci

Pardubic – Na páteční výlet jen tak nezapomene osmiletý klučina. Ten se spolu s kamarády vydal na cyklistický výlet z Rybitví do Pardubic. Jenže jeho parta se mu v Polabinách ztratila a chlapec nevěděl, jak se dostat domů. Začal tedy plakat.

Jeho zoufalství si všimla kolemjdoucí žena, která se ztraceného cyklisty ujala a zavolala strážníky. I přes jazykovou bariéru se hlídce podařilo zjistit jméno chlapce, i kde bydlí. Protože jeho adresa byla již mimo hranice našeho města, došlo na ověřenou meziměstskou spolupráci. Strážníci kontaktovali své kolegy z Lázní Bohdaneč, kteří si chlapce vyzvedli.

Díky místní znalosti navíc věděli, o koho jde a kde bydlí. Tím bylo vrácení zpět domů rychlejší. Neplánované dobrodružství tak mělo dobrý konec. Navíc se klučina může svým kamarádům pochlubit, že stihl omrknout dva služební vozy. V tom od pardubických strážníků si dal sušenky a limonádu, protože měl hlad. V tom bohdanečském se zase i s kolem svezl domů.  

Zakleté toalety – jedna nečekaně obydlená, druhá se stala nedobrovolným vězením

Strážníci se při výkonu služby dostanou na nejrůznější místa. I na toalety. Během sobotního rána tam zasahovali hned dvakrát. První hlášení přišlo z nemocnice, kde se na záchodě ubytoval muž bez domova. V tomto případě byl postup rychlý a jasný: probuzení, poučení o možnostech noclehu v Pardubicích a vykázání z místa..

Uplynulo dvacet minut a přišlo další oznámení. Tentokrát volal na tísňovou linku samotný aktér, který zůstal uvězněn na toaletě v jednom z pardubických barů. Z nedobytné kabinky byl nemile překvapen nejen uzamčený zákazník, ale i samotní barmani, když se jim ve dveřích zjevili strážníci. Po seznámení se zapeklitým problém došlo k urychlené záchraně. Zaseknutý zámek po chvilce přemlouvání povolil a muž byl vysvobozen.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice