Zpěvák Vojta Dyk dostal covid, a tak na Soundtrack festivalu vystoupí až příští rok

Poděbrady/Pardubice – Unikátní propojení filmové hudby a multimédií nabízí každoročně festival Soundtrack Poděbrady, o jehož slavnostní zahájení se ve čtvrtek večer postaral pardubický Pirate Swing Band v čele se svým frontmanem Jiřím Ševčíkem.

Dyka postihlo to, na co nikdy nevěřil

Páteční večer měl patřit koncertu skupiny Tros Discotequos, kterou tvoří Vojta Dyk, Jakub Prachař a bývalý člen Východočeského divadla v Pardubicích Jan Maxián. „Ze zdravotních důvodů jsme tento koncert byli nuceni přesunout na příští rok. Vstupenky zůstávají v platnosti," uvedli pořadatelé.

„Na vystoupení jsme se moc těšili. Bohužel mě však postihl covid, na který jsem nikdy nevěřil. Přestože už jsem negativní, má tato nemoc dozvuk v tom, že jsem zničehonic ztratil hlas. Proto jsme museli koncert přesunout. Skoro nemůžu mluvit a kdákat bych mohl jen v jedné oktávě. Upřímně mě to štve, ale takový je život," prohlásil zpěvák Tros Discotequos Vojta Dyk.  

Zrušit nebo vymyslet alternativu?

„Jak jsme se dozvěděli, že Vojta Dyk přišel po covidu o hlas, tak jsme řešili, jestli páteční večerní program zrušit nebo vymyslet alternativu, aby se mohlo něco dít," prohlásil moderátor Miloš Pokorný. „Nakonec jsme se rozhodli, že mejdan bude," tlumočil divákům radostnější zprávu Miloš Pokorný.

Na hlavní scéně tak předvedl své umění en.dru, mistr a vicemistr světa v loopingu, který spočívá v originálním hromadění hudebních smyček z postupně živě nahrávaného zvuku. En.dru prokázal svoje kvality i v beatboxu, v němž je pro změnu dvojnásobným mistrem republiky a zároveň vítězem evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle…

Překvapivý doprovod ohňostroje

„Nám je samozřejmě společně s mým kolegou Honzou Hovorkou líto, že kluci z Tros Discotequos nemohli na Soundtrack festivalu vystoupit, ale zároveň máme radost z toho, že jsme se tu mohli představit my," svěřil se En.dru. „Vypadáte, že jste trochu funky a fresh, tak by to mohlo fungovat," pokračoval při pohledu do publika, které jeho show dokázalo ocenit.Jeho možná překvapivou součástí byl i ohňostroj. „Bylo to opravdu poprvé v životě, co jsme hráli pro ohňostroj, aby se mu lépe létalo," přiznal s úsměvem En.dru, který se společně s JeNem Hovorkou postaral o jeho hudební doprovod.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Soundtrack Poděbrady