Zpěvák Michal Hrůza se vrátil na důvěrně známé místo. V Polabinách pět let bydlel

Pardubice – Na důvěrně známé místo se v sobotu večer vrátil známý zpěvák MICHAL HRŮZA, který byl hlavní hvězdou XXII. Staročeské polabinské pouti 2022. „V Pardubicích jsem žil 12 let. Asi pět jsem bydlel v Polabinách, na dvojce," upřesnil někdejší zakládající člen kapely Ready Kirken, který právě ve městě perníku stvořil celou řadu hitů. 

Pecky z Polabin či Slovan

„Třeba píseň Zejtra mám vznikla v Polabinách, skladba 1+1 na Slovanech," přiblížil Michal Hrůza. „Byly to krásné časy," zavzpomínal 51letý kumštýř poté, co zanotoval „polabinskou" pecku Černý brejle. „Tuto píseň jsem tu napsal poté, co dívka, s kterou jsem tehdy chodil, nepřišla do Žlutého psa. Ona tedy přišla, ale až druhý den," podotkl Michal Hrůza. 

Výpadek zvuku s nadhledem

Hit Bílá velryba věnoval nejkrásnější dívce z polabinské „čtyřky" Radce, co má chlapce Radka. S nadhledem vzal Michal Hrůza i výpadek zvuku, který se přihodil hned na začátku jeho vystoupení. Také publikum si s touto nečekanou pauzou poradilo po svém. Někdo skandoval „ještě jednu", jiní zpívali českou hymnu, další žertovali, že to je zřejmě důsledek šetření kvůli drahým energiím.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: michalhruza.cz