Známe toho, koho si bereme? A můžeme mu věřit? Úspěšná komedie se vrátila do Pardubic

Pardubice – Známe toho, koho si bereme? A můžeme mu věřit? O tom pojednává svižná komedie britského autora Robina Hawdona Dokonalá svatba, kterou ve Východočeském divadle v Pardubicích uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav.

Zabrání se největší katastrofě v dějinách svateb?

Vypráví příběh Billa, který se má ženit. Po divoké rozlučce se svobodou se probouzí v novomanželském apartmá. Jenže vedle úplně cizí dívky. Do svatby zbývá pár hodin a do apartmá míří nejen jeho vyvolená, ale i nastávající tchyně. Zabrání se největší katastrofě v dějinách svateb? 

Poprvé se hra objevila na GRAND Festivalu smíchu

Boleslavské nastudování této skvěle napsané hry nebylo první, které diváci mohli na pardubickém jevišti spatřit. Vůbec poprvé se tento „kus" objevil na GRAND Festivalu smíchu na Hronovické scéně v podání polského Teatru Ludoweho z Krakova v roce 2005 pod názvem Báječná svatba. V prosinci stejného roku pak byla uvedena v nastudování domácího souboru jako Úžasná svatba. Ta na GRAND Festivalu smíchu v roce 2006 získala diváckou cenu – titul Komedie diváků. V hlavních rolích tehdy excelovali Milan Němec, Josef Pejchal, Lucie Štěpánková, Martina Sikorová a Petra Janečková. Ta dokonce za roli pokojské získala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon této prestižní přehlídky divadelních komedií. 

Publikum se bavilo. Jen herci občas tlačili až příliš na pilu

Pardubické obecenstvo se bavilo i nyní. Jen v některých pasážích mladoboleslavská inscenace tlačila možná až příliš na pilu a celková herecká souhra někdy lehce zaskřípala. V režii Jaroslava Slánského, který je spolu s dramaturgyní Annou Smrčkovou i autorem některých inscenačních úprav, se divákům představili Ivo Theimer (ženich Bill), Petr Mikeska (svědek Tom), Hana Marie Maroušková (nevěsta Rachel), Magdalena Jirounková (Judy), Svatava Hanzl Milková (pokojská Julie), Ivana Nováčková (matka nevěsty Dafné) a Petr Bucháček (ředitel hotelu Dupont). 

Výrazná výprava s motivem afrických zvířat

Výrazná byla výprava, jejímž autorem je Jozef Hugo Čačko. Jeviště se proměnilo v hotelové apartmá, kterému dominovaly motivy afrických zvířat včetně žirafy a zebry.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav