Ženám chodník nestačil, strážníci je sbírali ze silnice

Pardubice – Věci, které se při pohybu v silnici chodům nedoporučují, je skákat pod vozidla, motat se a přitom všem okolo nadávat a házet PET lahvemi po autech. Všechny tyhle disciplíny na Anenské ulici předvedla v sobotu ráno dvacetiletá žena i před projíždějící hlídkou strážníků.

Ženu si proto strážníci vzali stranou. Jednak ze silnice, jednak k provedení zkoušky na alkohol a další návykové látky. Pozitivní bylo vše. Alkohol, amfetamin a THC. Po tomto výstupu a výsledcích žena skončila na záchytné stanici, kde byla lékařem přijata a při vypuštění rovněž po zásluze dořešena.

V neděli se do středu vozovky na Palackého třídě dostala 35letá a strážníkům dobře známá problémová žena. Dechová zkouška s výsledkem 3,66 promile alkoholu v dechu na záchytné stanici potvrdila, že tam žena přečká do doby, než se vzpamatuje a dojde dořešení. 

Zpátky do školy, už se to blíží

Již příští týden to školákům začne, prázdniny skončí a vrátí se povinná základní školní docházka. A už tento čtvrtek se můžete s námi připravit na bezpečný návrat do školních lavic. My se na vás těšíme symbolický poslední den léta 31. srpna v Paláci Pardubice. Těšit se můžete na preventivní stánek městské policie, ukázky výcviku služebních psů a také ukázky jízdního oddílu.

Zopakovat si s námi můžete pravidla bezpečné cesty do školy, zasloužit si nějakou cenu a podívat se na práci dalších složek záchranného systému. U záchranné služby si můžete zkusit třeba postupy při resuscitaci člověka, hasiči poradí co s požáry v domácím prostředí a co dělat, aby v ideálním případě nehořelo vůbec. Přijďte ve čtvrtek za námi. Začínáme v 9 hodin a na první ukázky našich psích svěřenců se můžete těšit už o půl jedenácté. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice