Žena pod vlivem drog volala o pomoc

Pardubice – To, že si drogy dokáží nehezky pohrát s psychikou i s chováním jedince je známá věc. Strážníci i obyvatelé domu v centru města to v úterý v pět ráno měli v přímém přenosu. Sousedka zaregistrovala křik z horního patra. Když už nějakou dobu trval, obrátila se na městskou policii.

Dohledat byt nebyl problém, stačilo jít po zvuku. Z poza dveří se ozývalo hlasité sténání. Po chvíli se hlídka boucháním do bytu dostala. Žena (34), která jim otevřela, byla vyděšená, uplakaná,  střídaly se u ní záchvaty paniky a výkyvy nálad doplňované sebevražednými myšlenkami. Střídavě se choulila na zemi nebo se opírala o zeď.

Přítomnost mužů v uniformách sice ženu trochu uklidnilo, ale bylo nutné přivolat záchrannou službu. Do jejího příjezdu provedli strážníci test na přítomnost drog, který byl pozitivní na amfetamin/metanfetamin. Vzhledem k nevyzpytatelnosti chování omámené ženy strážníci dohlédli na bezpečí zdravotníků a zajistili i bezpečnostní doprovod do nemocnice. I tam zůstala hlídka nápomocna personálu psychiatrického oddělení, kde pro jistotu dohlížela do doby, než byla pacientka vyšetřena. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a ilustrační foto: Městská policie Pardubice