Zastavte se do Kůlny na Škrovádě…

Chrudimsko – Škrovád, Bar Kůlna Škrovád (návštěva 16.1.21) – po krásné zmrzlé procházce od rozhledny Bára, kolem Kladrubáků u zámku ve Slatiňanech jsme zašli na čaj a polévku do Kůlny.

Už z našich rešerší nás překvapilo, jak krásný architektonický počin to je. Stojí za tím ateliér THER. Nádherný penzion Kůlna provozuje s rodinou Tomáš Velendorf a nám se ten koncept moc líbí. Odpovídá přesně tomu, co vám v létě ale i v zimě bodne na výletě a přitom to dělá originálně.

Dívali jsme se na krásné polévky, pravda, zrovna naše čočková působila poměrně obyčejně, ale byla moc fajn, a další malá jídla. Pivo je tu z Poličky nebo nedaleký Pivovar Mordýř. Kafe, a to nás hodně překvapilo, od pražského Doubleshot. Dávali jsme si v té kose čaj, skvělý, jasmínový. Jsou tady i další pěkné kraftové nápoje.

Venkovní sezení v raze bylo vlastně originální, krásně to doprovázel praskající ohýnek. Pan provozní působí jako skvělý chlápek, a i když by to tady v létě mohlo praskat ve všech a na věci by se (umíme si představit) mohlo čekat, celá ta návštěva by mohl být zážitek, úžasná architektura u pískovcové skály, u bublající Chrudimky a super nabídka.

Zastavte se do Kůlny na Škrovádě...
« z 10 »

O tomhle místě jsme dlouho netušili a dozvěděli se o něm z vašich tipů. A tak jsme za to chtěli poděkovat. Poslední dny v nich ležíme, místa si virtuálně procházíme a když situace jen trochu dovoluje, vydáváme se tam. Tohle je přesně ten případ.

Znáte Kůlnu? Máte ji rádi? Anebo ne?
#GMLH #bistro

  
  

Lukáš Hejlík

Gastromapa Lukáše Hejlíka Nezávislý gastrononický průvodce Gastromapa obsahuje přes tisíc tipů kam vyrazit na jídlo, kafe, sladký nebo pivo. Je volně ke stažení pro Android i iOS. Kniha 365 přináší 365 tipů, kam za gastronomií vyrazit na výlet. Někdy je lepší si trochu zajet, než se hodně spálit! Každý den na cestách! Každý den nový a nový podnik, který dokazuje, jak se gastronomická situace v Česku lepší! Každý den nová vlajka na Mapě! Ta vás na vašich cestách nenechá ve štychu!