Zapomněl se na mejdanu, na zastávce si ho našla rozzlobená manželka

Pardubice – Kolikrát je lepší řešit situaci se strážníky než s vlastní ženou. Mohl by o tom vyprávět i šestatřicetiletý muž, který skončil v hledáčku strážníků. Opilý se totiž potácel ulicemi města a cestou si stáhl tepláky o něco níž, než bylo vhodné. Na tuto nemravnost upozornila žena, před kterou k nehodě došlo. Strážníkům poskytla přesný popis, který vedl k jeho nalezení.

Opilý muž byl mimo a nevěděl kde je, ani co dělá. Nikoho tedy nepřekvapilo, když se na kontrolním přístroji objevila hodnota 2,42 promile. Ještě dříve než strážníci rozhodli o převozu na záchytku, dostavila se na místo manželka, která kolem projížděla městskou hromadnou dopravou. Zastavila se u hlídky a spustila, hlavně na svého manžela. Ten totiž domů nedojel s nákupem, který měl v batohu, navíc si vypnul mobil a už druhý den popíjel se švagrem. Když viděla, v jakém je manžel stavu, souhlasila s převozem na záchytku, odkud se ji domu vrátil již střízlivý a za své přestupkové jednání i o pár tisícovek lehčí.

Co, se dělo doma, už nevíme, ale všeobecné nadšení nepanovalo. Ono se strážníkům občas stává, že je muži prosí, ať je nevozí domů, že si namísto dohadů s manželkou radši v tichosti zaplatí záchytku i pokutu a ještě poděkují. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice