Zahradní železničky letos ve Slatiňanech…

Slatiňany – Přestavba železniční stanice Rosice nad Labem stále pokračuje a přístup do železničního muzea není možný. Z tohoto důvodu se letošní Setkání zahradních železnic koná ve Slatiňanech. 

Akce ve dnech 25. a 26. září nabídne trochu jiné setkání různých modelových i nemodelových železnic určených zejména k provozu pod širým nebem. Improvizované podmínky nedovolí plný rozsah, jako býval v Rosicích, ale i tak akce nabízí ledacos zajímavého. Rozhodně zde budou vláčky s možností svezení po parkové dráze. 

Nebude chybět stánek s upomínkovými předměty rosického muzea, literatury a drobné občerstvení. Místo konání je na nádraží ve Slatiňanech, přístupovou cestu najdete na internetu spolku.

Po oba dva dny budete moci využít jízd historického motoráčku, který při cestě do z Pardubic hl.n. do Slatiňan a Chrasti obslouží obce Moravany, Hrochův Týnec, Vejvanovice, Uhřetice a Tuněchody. Můžete se svézt třeba i jen jednu zastávku. Vícekrát se pojede mezi Chrudimí, Slatiňany a Chrastí. Pro výstup na požádání zastaví i v Zaječicích. Lístky se kupují pouze ve vlaku.

Podrobnosti k akci, jízdní řády a nejen to naleznete na stránkách www.pshzd.cz, nebo na FB museum.rosice.