VIDEO: V kočáru 0,5 roční dítě a v dechu 2,39 promile. A tím to neskončilo…

Pardubice – Matka opilá tak, že málem vysypala dítě z kočárku. I tohle je jeden z případů, které bohužel strážníci v Pardubicích řešili.

Vše odstartoval telefonát na linku 156, kdy oznamovatelka upozornila na velmi zvláštní chování matky s kočárkem na pardubickém hlavním nádraží. To potvrdil kamerový systém a vzápětí i hlídka strážníků na místě.

Třiatřicetiletá žena s půlročním dítkem v kočárku byla opilá natolik, že kočárek několikrát málem převrhla. Už na první oslovení bylo strážníkům jasné, že žena je pod silným vlivem alkoholu. Dechová zkouška vzápětí ukázala 2,39 promile alkoholu v dechu. Dobrou zprávou v této neutěšené situaci alespoň bylo, že dítě bylo v pořádku, dostatečně oblečené a zajištěné. Pod dohledem zcela opilé matky ale pochopitelně zůstat nemohlo.

Na místo mezitím dorazili také policisté a pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí. S ohledem na miminko sociální pracovnice souhlasila, že aby dítě nemuselo do ústavu, může jej převzít ženin kamarád. Tady však nastal další problém. I tento muž se na místo dostavil pod vlivem alkoholu. Na místo tak musela přijít až další ženina známá, která se o dítě do vystřízlivění jeho vlastní matky postará. Případ samozřejmě tímto nekončí. Chováním matky se bude zabývat příslušný sociální odbor.

Zdroj: Městská policie Pardubice